تبلیغات
راهنمای خرید سوپر مارکت - شكلات چه طوری درست می شه؟

به نام یزدان

راهنمای خرید سوپر مارکت
درود بر شما  به   راهنمای خرید سوپر مارکت  خوش آمدید


¿شكلات چه طوری درست می شه؟
سه شنبه 17 مهر 1386

.

شكلات چه طوری درست می شه؟


Le Cacao Art Print

مترجم: غزاله مرعشی

چقدر درباره شكلات می دانید؟ آیا می دانید شكلات چگونه درست می شود؟
    شكلات از میوه های درختی به نام درخت كاكائو كه در جنگل های باران زای آمریكای جنوبی می روید درست می شود.
    نام علمی درخت كاكائو «تئوبروما» است . خیلی از افرادی كه عاشق خوردن شكلات هستند، معتقدند این نام واقعاً برازنده درخت كاكائو است!
    اگر روزی درخت كاكائو را ببینید احتمالاً نخستین چیزی كه توجهتان را جلب می كند میوه های این درخت است. این میوه ها تقریباً در شكل و اندازه یك توپ فوتبال آمریكایی است. ۶ ماه طول می كشد تا میوه های درخت كاملاً برسند. سپس كشاورزان آنها را دستچین می كنند. اگر پوسته یكی از آنها را بشكنید حدود ۳۰ تا ۴۰ دانه بنفش رنگ كه درون خمیر سفیدرنگ چسبناكی قرار گرفته اند خواهید دید. آنها دانه های كاكائو هستند. دانه های كاكائو حدود یك هفته در این خمیر خیسانده می شوند تا طعم دار شوند و رنگشان به قهوه ای تیره تغییر كند.
    بعد از آن كه دانه ها به قدر كافی خیس خوردند، آنها را در آفتاب خشك كرده، بسته بندی می كنند و به كارخانه های شكلات سازی می فرستند. 

The Fruit of the Cocoa (Or Chocolate) Plant Theobroma Cacao Giclee Print


    در كارخانه، ابتدا دانه های كاكائو را به دقت بررسی می كنند و آنهایی را كه برای ساخت شكلات مناسب است، بو می دهند. بو دادن موجب می شود دانه های كاكائو، رنگ، طعم و عطر بهتری داشته باشد. دانه های بو داده شده، خرد شده و سپس آب می شوند تا اصلی ترین ماده سازنده شكلات یعنی مایع شكلات آماده شود. این مایع بسیار تلخ است. حالابقیه افزودنی ها مانند شكر به این مایع اضافه می شود. بعد از این كه مواد به خوبی مخلوط شدند مایع را گرم كرده و بعد آن را سرد می كنند. سپس دوباره به مایع حرارت می دهند و آن را درون قالب های مختلف می ریزند. بعد از سرد شدن، شكلات را بسته بندی كرده و به مغازه ها می برند. شكلات خوشمزه است اما نباید در خوردن آن زیاده روی كنید.

نوشته شده در سه شنبه 17 مهر 1386 و ساعت 11:10 ق.ظ توسط : Chance
ویرایش شده در جمعه 27 مهر 1386 و ساعت 04:10 ق.ظ