تبلیغات
راهنمای خرید سوپر مارکت - قرصهای مكمل كلسیم

به نام یزدان

راهنمای خرید سوپر مارکت
درود بر شما  به   راهنمای خرید سوپر مارکت  خوش آمدید


¿قرصهای مكمل كلسیم
سه شنبه 19 تیر 1386

.

توصیه مصرف غذاهای كلسیم دار

 به همراه

 قرصهای مكمل كلسیم برای بانوان

مطالعات جدید نشان می دهد استفاده از كلسیم موجود در موادغذایی به مراتب بهتر از خوردن قرص های كلسیم به تنهایی است.
    براین اساس ، زنانی كه بیشتر كلسیم مورد نیاز بدنشان را از طریق غذاهایی كه مصرف می كنند به دست می آورند، نسبت به زنانی كه فقط مكمل های كلسیم مصرف می كنند، استخوان های سالم تری دارند.
    محققان «دانشكده پزشكی دانشگاه واشنگتن» می گویند، برای پیشگیری از پوكی استخوان، سطح كلسیم بدن باید در یك سطح خاصی باشد.
    در این مطالعه محققان از 183 زن كه در دوران پس از یائسگی به سر می بردند خواستند تا رژیم غذایی و میزان مصرف مكمل كلسیم خود را برای مدت یك هفته به طور دقیق شرح دهند. سپس تراكم مواد معدنی استخوان و غلظت ادرار این زنان را آزمایش كردند.
    نتایج به دست آمده حاكی است:
    زنانی كه كلسیم مورد نیاز خود را از طریق غذا به دست می آورند كمترین میزان كلسیم را متوسط 830 میلی گرم در روز داشتند اما با این حال تراكم استخوان آنها در ناحیه ستون فقرات و استخوان لگن، در مقایسه با زنانی كه روزانه حدود 1030 میلی گرم به صورت قرص كلسیم مصرف می كردند، بیشتر بود.
    زنانی كه هم غذاهای كلسیم دار و هم مكمل كلسیم مصرف می كردند، از بیشترین میزان تراكم مواد معدنی استخوان و همچنین بیشترین میزان جذب كلسیم كه برابر 1620 میلی گرم در روز بود، برخوردار بودند.
    تنها حدود 35 درصد كلسیم موجود در قرص های كلسیم و مكمل ها جذب بدن می شود اما كلسیم ناشی از غذا معمولابهتر جذب بدن می شود و این دلیل تراكم استخوان بیشتر زنانی است كه درصد زیاد كلسیم مورد نیاز بدن خود را از طریق غذاهای مصرفی به دست می آورند
.

نوشته شده در سه شنبه 19 تیر 1386 و ساعت 01:07 ب.ظ توسط : Chance
ویرایش شده در سه شنبه 19 تیر 1386 و ساعت 01:07 ب.ظ